PSD REKLAM
Go Kart Rimo Evo 5 Araç Sticker Uygulamaları (Karting) | YAZIYI OKUYUN
İbrahim Ağa Caddesi Gebze / KOCAELİ
0 554 399 19 66
Anasayfa > Açık Hava Reklam > Kapı İsimlik ve Ofis Yönlendirme İsimliği (Kapı Oda Tanımlama)

Kapı İsimlik ve Ofis Yönlendirme İsimliği (Kapı Oda Tanımlama)

Kapı İsimlik Ofis Yönlendirme

Gebze bölgesinde fabrikalarda ve kurumsal ofis yönlendirme ve kapı isimliği sistemlerinde kullanılan modüler kapı isimlikleri oldukça farklı çeşitlerde ve modellerde imal edilebilir. Bu makalemizde firmamızın üretmiş olduğu kapı yön tabelaları hakkında detaylı bilgiler aktaracağız.

İç ve dış mekanları ziyaret edenlerin gitmek istedikleri üniteye kolayca ulaşmalarını sağlayan bir ürün olarak aynı zamanda promosyon ürünü olarak hizmet vermektedir. Kapı isim levhaları her türlü uygulama alanı için tasarlanmalı ve bu aralıkta uygun malzemeler kullanılmalıdır. Ayrıca kullanım alanına kurumsallık kazandıran ve operasyonu kolaylaştıran ürünler.

Peki kapı etiketinin fiyatı nedir? Kapı isim levhalarının tasarım çeşitliliği nedeniyle standart bir fiyatı yoktur. İşe özel yapılan tasarımlarda işletmeye özel fiyatlar uygulanır. İşletmenizin kapı tabelasında dekoratif bir görünüm ve yönelim istiyorsanız, genellikle alüminyumdan yapılmış ve oldukça şık bir görselliğe sahip ürünleri arayabilirsiniz.

Kapı İsimlik ve Ofis Yönlendirme Tabelaları

Ziyaretçilerin kurum ve kuruluşlarda aradıkları birimlere erişimini kolaylaştıran mimari bir yönelim olup, birimlerinizde kullanımı kolay olan modüler kapı isimlik ve yönlendirmelerini kullanabilirsiniz. Bu ofis ortamında yönlendirmeleri kolaylaştıracaktır.

Bu ürünler özellikle okullarda, hastanelerde ve işletmelerde önemlidir. Tahmin edebileceğiniz gibi kapı etiketleri, doktorun adı ve hastanenin laboratuvarı gibi bilgilerle ulaşmaya çalıştığınız cihazı hızlı bir şekilde bulmanıza yardımcı olur. Okulların ve şirketlerin sekreterlerine, müdürlerine, müdür yardımcılarına, asistanlarına ve benzer kimliklerine erişim sağlar.

Kısaca sorunsuz çalışan ve hiçbir alanda personel olmadan mekana şıklık katan ürünlerden oluşmaktadır. Tasarım, tamamen şirketin tercihlerine bağlı bir durumdur. Örneğin Ofis Kapısı Adı için istediğiniz yazı tipi alüminyum üzerine siyah olabileceği gibi isteğe bağlı bir renkle de basılabilir. Burada önemli olan tek şey, gereksinimlerinizi doğru bir şekilde analiz etmek ve bunları yüksek kalite standartlarında üretmek için profesyonel bir kuruluştan destek almaktır. Aksi takdirde uzun süre kullanılması gereken kapı etiketi çok kısa sürede deforme olabilir ve ek maliyetle yansıtılabilir.

Alüminyum Kapı İsimliği

İç Yönlendirme Kapı İsimliği ve Ofis İsimliği Çeşitleri Nelerdir?

İç yönlendirme kapı tanımlama tabelalarında seçenekler çok fazladır ama ben sizlere en çok kullanılan ve tercih edilen 3 4 modelden bahsedeceğim. Bunların farklı özellikleri ve farklı amaçları vardır. Sizlerde bu isimlikler içerisinden kendinize uygun olanı seçerek hemen firmamızdan sipariş verebilirsiniz. Şimdi gelelim isimlik modellerimize;

Natürel Alüminyum Kat ve Ofis Yönlendirmeleri

Natürel alüminyum isimlikler genellikle ham alüminyum profiller ve çıtalardan oluşur bu profiller kendinden bağımsız ve çıkarılıp takılabilir. Bazen çoklu kullanılarak kat yönlendirmeleri de yapılabilir. Üzerindeki yazılar folyo kesim ile yapıştırılabilir ve farklı renk tonlarında uygulanabilir ve ebatları genellikle 25x10cm olarak ayarlanmaktadır. Kurumsal iş yerleri oldukça fazla tercih etmektedir. Sade ve şık tasarımlar için tercih edilebilir.

Pleksi Ofis ve Kat Yönlendirme Ofis İsimlikleri

Pleksi ofis isimlikleri ise daha çok gösteriji ve ağır duran mekanlar için tercih edilebilir. Oteller, güzellik salonları, avukatlar ve benzeri yerler pleksi isimlikleri tercih edebilirler. Pleksi isimliklerde isim değişimi oldukça zordur. Aslında bu imalata yönelik değişmektedir. Fakat şunu hatırlatmamda fayda var pleksi isimlik örnekleri ne kadar çok gülel olursa olsun maliyet açısından biraz dudak uçuklatan cinstendir.

Değiştirilebilir Modüler Kapı Yönlendirme İsimliği

Modüler (değiştirilebilir) özelliği sayesinde basit ve kurulumu kolaydır. Birim isimleri değiştirilebilir, özel sekme yapısı sayesinde metin kolayca değiştirilebilir ve özel bir çaba göstermeden isimleri kolayca değiştirebilirsiniz. Özel kilitleme sistemi ile her bir panel istenildiği zaman kolaylıkla takılıp sökülebilir.

Modüler Kapı Yönlendirme İsimliği

Özel Tasarım ahşap Ofis ve Kapı İsimliği

Ahşap ofis isimlikleri çok fazla tercih edilmez, bunun sebebi oyma veyahutta üzerinden ayrılmayacak şekilde isimler basıldığından bu isimlerin daha sonra değişmesi çok zordur. Yine mimarlar, özel işletmeler bazen ahşap isimlikleri metaller ile komplike kullanarak özel isimlik tarzları şeklinde kullanmaktadırlar.

Bombeli Kapı İsimlikleri

Bombeli kapı isimlikleri sanırım sektörde en çok kullanılan modellerdir. Genellikle alüminyumdan üretilir ve üzerinde şeffaf bir pet vardır. Bu pet ile alüminyum arasında kalan kısma bir kağıt üzerine istenilen isim yazılarak kolay bir şekilde monte edilir ve dilendiği anda çıkarılabilir ve değiştirilebilir. Yine bu tarz isimlikler için bizlerle irtibat kurabilirsiniz.

Kapı İsimlik ve Ofis Yönlendirme Kullanım Alanları Nelerdir?

Gebze kapı isimlik yönlendirme tabelaları çeşitli renk, malzeme ve fonksiyonel özelliklerde üretilmektedir. Peki bu ürünler nerede kullanılıyor, dilerseniz maddeler halinde kullanım alanlarını yazalım.

1- Kurum ve kuruluşlara danışma, tuvaletler, odalar, çay ocakları ve kat yönlendirmeleri
2- Okul sınıfları ve öğretmen odaları numaralandırmada
3- Özel ve Kamu kuruluşlarının yön işaretlerini belirlemede
4- Dairelerde ve sitelerde acil durum çıkışlarının belirlenmesi
5- Okul sınıfları ve soyunma dolaplarında
6- Daire kapı numaralarında
7- Hastane klinik gibi benzeri odaları adlandırmada

Gebze bölgesi veya farklı bölgeler olsun kapı isimlik levhalarının genel kullanım alanlarını bu şekilde sıralamamız mümkün.

Kapı İsimlik ve Oda Tanımlama Tabelaları Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Eğer bir ofis isimliği veya kapı isimliği yaptırmak istiyorsanız dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta var. Birincisi eğer kapı isimliği üzerindeki isimler çok sık değişen hastane büro ve benzeri bir alanda kullanılacaksa serigrafi baskı veya boya uygulamalarından kaçınılmalıdır. Daha çok folyo kesim yapıştırma yazılar ve modüler değişebilen sistemler seçilmelidir.

Yine pahalı ve maliyetli olan pleksi yön tabelaları seçilecek ise mutlaka magnet veya isim kısmı mıknatıslı çıkabilen seçenekler değerlendirilmelidir. Çünkü pleksi malzemeler pahalı malzemelerdir. Komple bir özel isimliği değiştirmek oldukça maliyetli olacaktır. 

Ayrıca eğer odalarınız ve çalışanlarınız sürekli çoğalıyorsa devamını bulabileceğiniz daha sonra bütünlüğün bozulmayacağı kapı isimliklerini tercih etmelisiniz. Eğer basit ve kolay az maliyetli isimlikler yaptırmayı düşünüyorsanız forex üzeri dijital baskı kapı isimlikleri işinizi görecektir.

Firmamız PSD REKLAM olarak tüm çeşit kapı isimliklerini titizlikle üretiyor ve siz değerli müşterilerimize hem montaj hemde Türkiye’nin her alanına kargo yapıyoruz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git