PSD REKLAM
Kapı İsimlik ve Ofis Yönlendirme İsimliği (Kapı Oda Tanımlama) | YAZIYI OKUYUN
İbrahim Ağa Caddesi Gebze / KOCAELİ
0 554 399 19 66
Anasayfa > Blog > Grafik Tasarım ve Kurumsal Kimlik Çalışmaları

Grafik Tasarım ve Kurumsal Kimlik Çalışmaları

grafik dizayn ve kurumsal kimlik

Gebze bölgesinde grafik tasarım ve kurumsal kimlik çalışmalarınızı titizlikle yerine getiriyoruz. Bir çok gelişmekte olan aile şirketleri ve bireysel girişimler kurumsallaşmanın eksik olmasından dolayı zorluklar çekiyor ve çok başarılı bir hizmet verilmesine rağmen şirket girişimi başarısızlıkla sonuçlanıyor. İş hayatında kurumsal gözükmek oldukça önemlidir. Bu yüzden bir web sitesi tasarımı veya bir antedli kağıt ve kurumsal bir e posta adresi sizin olmassa olmazlarınız arasındadır.

Bunlar sadece basit örneklerdir ama başlangıç için yeterlidir. Firmamız KOBİ ve bireysel girişimlerin kurumsallığa dönüşebilmesinde bir köprü vazifesi görüyor ve sizleri dinleyerek en iyi çözümleri hem reklam hem grafik tasarım olarak sizlere sunuyoruz. Biraz daha açmak gerekirse şu şekilde ilerleyebiliriz.

Gebze Kurumsal Kimlik ve Grafik Tasarım

Her ilde ve ilçede olduğu gibi Kocaeli ve Gebze’de de grafik tasarım hizmeti almak isteyen oldukça fazla yeni veya eski firmalar mevcut. Bir markanın ve firma ne kadar büyük olursa olsun, etkili ve güçlü bir kurumsal kimliği olmazsa her şeyi tamamlanmamış demektir. Bir firmayı marka yapan, onu tam bir kurumsal firma olarak tamamlayan öğelerin en başında iyi hazırlanmış bir kurumsal kimlik tasarımı gelir.

Kurumsal bir firma, logosuyla, renkleriyle ve tipografisiyle tam uyum içerisinde olmalı. Hizmet ettiği sektörde ayrı bir kulvara geçip diğer firmalardan sıyrılmak için bu en önemli etken. Kurumsallık sadece bunlarla sınırlı değil elbette. Fakat en önemli maddelerden birisi.

Hitap ettiğiniz müşteri kitlesine kendinizi tanıtmak, ne kadar güçlü bir firma olduğunuzu, ne kadar iyi ürünler çıkartıp hizmet verdiğinizi anlatmak için, ilk önce ön yüzünüzün çok iyi olması gerekir. Müşteri markanızı ilk gördüğünde oturaklı, ciddi ve gerçekten almak istediği hizmete değecek bir firma görmeli. Bunları yaparken de her şey uyum içinde, yerinde çalışmalarla olmalı. Peki nasıl?

kurumsal kimlik çalılşan firmalar

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimliğiniz, markanızın dışarıdaki en önemli yüzü ve imajıdır. Müşteri ve hedef kitlenin aklında daha iyi ve etkili kalmak için doğru olarak planlanmış ve hazırlanmış bir kurumsal tasarım her zaman size fayda sağlar.

Elinizde tuttuğunuz kalemden, yazdığınız kâğıda, web sitenizden, çalışanlarınızın giydiği elbiselere kadar, tabelanız, kartvizitiniz ile firmanız tam bir uyum içerisinde olmalı. Logonuzun firma isminizle bağdaşmış olması da en önemli maddelerden. Renklerde çok aşırıya kaçılmadan en fazla 2 veya 3 renk olarak kullanılması karmaşanın önüne geçer.

Uygun ve Ucuz Diye Grafik Tasarım İşlerinizi Riske Atmayın

Günümüzde bilgiye çok hızlı bir şekilde ulaşılması nedeniyle, herkes her konuda bilgi sahibi olmaya başladı. Kime sorarsanız mutlaka sorduğunuz konuyla alakalı bir fikri mutlaka vardır. Fakat bazı konular ve işler maalesef öyle değil. Sadece fikir ve küçük bir bilgi ile bir sonuca ulaşmak oldukça zor. Bunlardan birisi de grafik tasarımı.

Doğru şeylerin, doğru biçimde, doğru yerlerde ve doğru zamanda kullanılmasını bilmek tecrübe ve bilgi isteyen bir konu. İstediğiniz tasarımlarınızı gerçekten firmanıza yarar getirerek ileriye taşıyacak şekilde yaptırmanız çok önemli. Ucuz, hızlı ve üzerine düşünülmemiş çalışmalar size hiçbir fayda sağlamaz. Tam tersine firmanıza zarar verir.

grafik tasarımcılar

Afiş Poster ve El İlanı Çalışmalarınıza Farklı Çözümler

Her ne kadar son dönemlerde dijitalleşme revaçta olsa da müşteri ile bire bir iletişim hala yaygın. El ilanı, poster ve afiş çalışmaları da bunlardan en yaygın ve uygun olanı. Çok uygun maliyetlerle anlatmak istediğiniz kampanyalarınızı hızlı ve kalıcı bir şekilde iletebilirsiniz. Diğer seçeneklere göre çok daha maliyetsiz olan bu yöntemler, hedef kitlenize ayrıntılı ve süresiz bir mesaj vermek için oldukça etkili.

Çok Sayfalı Kataloglar Sizi En İyi Anlatan Basılı Mecra

Katalogların en önemli özelliği, kendinizi doğru bir biçimde anlatarak hiçbir karışıklığa yer vermeden doğru bir iletişim biçimi sağlamak. İstediğiniz kadar yazı ve fotoğrafı kullanarak doğru bir tasarımla oldukça güçlü çalışmalar ortaya çıkartabilirsiniz. İyi bir biçimde tasarlanmış katalog, tam bir iletişim sağlayarak karşıya oldukça iyi izler bırakabilir.

Yaptırmak istediğiniz katalog çalışması eğer ürün kataloğu değilse, çok fazla sayfa kullanarak müşteriyi sıkmayacak uzunlukta olmalı. Vermek istediğiniz en önemli mesajları ilk sayfalardan ortaya doğru vermeli, anlaşılır, sadece bilgilerle sayfaları değerlendirmelisiniz.

Grafik İşlerinizde Profesyonel ve Deneyimli Elleri Tercih Edin

Çünkü hatalı yapılan bir marka stratejisi ile başlayan markanın yolcuğu, daha sonra geri çevrilmesi çok zor bir hal alabilir. En başkan insanların gözünde iyi olmayan bir izlenim, daha sonra çok zor toparlanabilir. Bu yüzden grafik tasarımda ve markanızın konumunda etkili olacak tecrübeli ve profesyonel ekiple çalışmanız size fayda sağlayacaktır.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git