PSD REKLAM
Gebze Bölgesi (Kaliteli) Kutu Harf Tabela İmalatı ve Montajı | YAZIYI OKUYUN
İbrahim Ağa Caddesi Gebze / KOCAELİ
0 554 399 19 66
Anasayfa > Blog > Gebze’de Google Adwords Reklamları Yayınlama (Google Ads)

Gebze’de Google Adwords Reklamları Yayınlama (Google Ads)

gebzede google reklamı veren yerler

Gebze bölgesinde Google Adwords reklamlarına ihtiyacı olan işletmeler için, Google Adwords nedir, google üzerinden reklam nasıl verebilirim sorularına cevap niteliğinde güzel bir yazı hazırladık. Bu makalede Adwords kullanımı ne işe yaradığı ve benzer tüm detaylara ulaşabileceksiniz.

PSD reklam olarak Google Adwords çalışmalarınızı titizlikle yürütüyoruz. Bu yüzden siz değerli kullanıcılarımızın merak ettiği tüm sorulara cevap vermeye çalıştık dilerseniz başlayalım.

Google AdWords Nedir?

Google AdWords, kullanıcıların işletmenizin Google Arama ve Haritalar’da sunduğu ürün veya hizmetlere kolayca erişmesini sağlayan bir internet reklamcılık sistemidir. Kullanıcılar, dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google’da nereye gideceklerini, ne yapacaklarını ve ne satın alacaklarını ararlar.

Bir reklam sunduğunuz bir ürün veya hizmeti aradığında ürününüz Google’da görünebilir. AdWords, yeni müşterilere ulaşmanızı ve satış ağınızı genişletmenizi kolaylaştırır.

AdWords’ün ölçülebilirlik özelliği ve reklamverenlerin yalnızca tıklamalar için ödeme yapması, AdWords’ü, ürünlerini tanıtmayı amaçlayan şirketler için ilk reklamcılık seçeneklerinden biri haline getirmektedir.

Google, 1998’den beri dakikada ortalama 2 milyondan fazla arama ile dünyanın en çok tercih edilen arama motorudur. Yenilikçi bir yaklaşımla her geçen gün kullanıcılara yeni fırsatlar sunan Google AdWords, 2000’li yılların başında tanıtıldı ve internette bilgi, ürün ve hizmet aramada yeni bir boyut kazandı.

Google Adwords İle Neler Yapılabilir?

AdWords reklamcılığı, büyük şirketlere olduğu kadar küçük işletmelere de hizmet eder. AdWords ile reklam vermeye başladığınızda, hedef kitlenizin hangi arama terimlerini yapabileceğini, sizi ilgilendiren şeyleri, sayfanızın ziyaret edebileceği web sitelerini, hangi kategorileri ve konuları belirleyerek belirli hedefleme yapabilir ve reklamlarınızı gösterebilirsiniz.

Bu şekilde Google, istediğiniz anahtar kelime kalıbı ile belirlediğiniz kategorilerdeki arama sonuçlarında reklam gösterebilir. Bunun dışında reklamlarınızı diğer web sitelerindeki reklam alanlarında görsel olarak da gösterebilir ve yeniden pazarlama sayesinde sayfalarınızı ziyaret eden kullanıcıları daha düşük maliyetle hedefleyebilirsiniz.

Google Adwords Reklam Seçenekleri Nelerdir?

Google arama ağı reklamları

Google arama ağında reklam verirken, reklamınız Google’da anahtar kelimenizle ilgili bir terim arandığında arama sonuçlarının yanında görünebilir. Anahtar kelimeniz bir Google aramasıyla ilgiliyse, Google arama sonuçlarıyla birlikte bir reklam göreceksiniz.

Görüntülü Reklamlar – GDN Ads

Google Görüntülü Reklam Ağı, mobil cihazları ve uygulamaları kullanırken web sitelerine göz atmanıza, YouTube videoları izlemenize, Gmail hesabınızda postaları kontrol etmenize veya kullanıcılara ulaşmanıza olanak tanır.

Google Görüntülü Reklam Ağı seçeneği, hedefleme özellikleri sayesinde ürün ve hizmetlerinizi potansiyel müşterilere doğru yerde, doğru zamanda sunmanıza olanak tanır.

Ayrıca, sitenizi daha önce ziyaret etmiş olan kullanıcılarla yeniden etkileşime geçebilir ve yeniden pazarlama listeleri gibi verileri kullanarak yeniden pazarlama yapabilirsiniz.

Google AdWords hizmetinin otomatik hedefleme özelliği, mevcut hedef kitlenize ve site açılış sayfanıza göre en iyi performans gösteren müşterileri belirlemenize olanak tanır. Böylece, daha düşük maliyetle daha fazla dönüşüm elde edebilirsiniz. Otomatik hedefleme ve teklif verme özellikleriyle Google AdWords’te reklam dönüşümlerini en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

Görsellerle Kullanıcıları Alışveriş Yapmaya Teşvik Etme (Yeniden Pazarlama)

Görüntülü Reklam Ağı sayesinde, ürün ve hizmetlerinizi kullanıcılara daha ilginç reklam biçimleriyle sunabilirsiniz. Görüntülü Reklam Ağı’nda yayınlayabileceğiniz reklam türleri şunları içerir:

Duyarlı görüntülü reklamcılık. Duyarlı reklamlar sayesinde Google Görüntülü Reklam Ağı’nda reklam oluşturmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Duyarlı bir görüntülü reklam oluşturmak için, reklam metninizi girmeniz ve ardından reklama dahil etmek için bir resim ve logo eklemeniz yeterlidir.

Etkileşimli reklamcılık. YouTube ve Görüntülü Reklam Ağı’ndaki görsel ve video reklamlar.

youtube reklamı verme

Gmail E Posta Üzerindeki Reklamlar

Bunlar, kullanıcının gelen kutusunun üzerinde görünen reklamlardır. Arama ağı, belirli bir ürün veya hizmeti arayan kullanıcılara reklam göstermenize olanak tanır. Görüntülü reklam ağı, satın almaya yönelik potansiyel müşterilerin dikkatini çekebilir. Bu sayede kullanıcıların aramaya başlamasını beklemeden kullanıcılara sundukları ürün veya hizmetleri sunabilirsiniz.

Reklamlarınızı kullanıcıların aramalarına göre güncellemeniz çok önemlidir. Görüntülü reklam ağının tanıtımı için yapılacak optimizasyonda dikkate alınması gereken bazı şeyler vardır. Görüntülü reklam ağı değişikliklerinin geçerlilik kazanması 12 ila 24 saat sürebilir ve hemen görünmeyebilir.

Yeni bir kampanya oluştururken veya mevcut bir kampanyayı değiştirirken yaptığınız güncellemelerin reklamlarınıza hemen yansımadığını unutmamak önemlidir. Bu nedenle, önceden planlamanız gerekir. Örneğin, yeni bir ürün başlatmak istiyorsanız, bir kampanya oluşturmanızı ve lansman tarihinden birkaç gün önce bir yayın başlangıç ​​tarihi ayarlamanızı öneririz.

Video İçeriğindeki Tıklanabilir Reklamlar

Google Adwords ile etkileyici video kampanyaları oluşturmak, YouTube‘a ve Google ile çeşitli şekillerde çalışan diğer video sitelerine göz atan müşterilerle etkileşim kurmanıza olanak tanır.

Video reklam biçimleri örnekleri sağlar. Atlanabilir Insta reklamları, atlanamayan Insta reklamları, video arama reklamları, yayın dışı reklamlar, tampon reklamlar ve YouTube masthead reklamları.

Video reklamlar, YouTube.com’un yanı sıra video iş ortağı sitelerinde ve oyunlarda veya tabletler ve cep telefonları dahil Google Görüntülü Reklam Ağı’ndaki diğer uygulamalarda görünebilir.

Mobil Uygulama Reklamları

Türkiye’de% 58 internete bağlı mobil kullanıcılardan erişimi tercih ediyor. Sonuç olarak, mobil uygulamalara ayda 30 saatten fazla zaman harcanmaktadır. Ancak uygulamanın organik arama ve indirme hızı çok düşük. Kullanıcıların, uygulama yükleme reklamları içeren reklamlar aracılığıyla uygulama yüklemelerine izin verir.

Google Adwords Nasıl Kullanılır?

Potansiyel müşterilere, kullanıcıların Google arama ağında aradıklarını temel alan ürünler sunan AdWords reklamlarını kullanırken akılda tutulması gereken önemli şeyler vardır.

  • Google AdWords hesap kurulumu
  • Ürünün Google AdWords hesabınızda göründüğü web sitesi hakkında teknik bilgileri tanımlama
  • Fark yaratmak için reklam / promosyon içeriği hazırlamak
  • AdWords hesap yönetimi bilgisi
  • Diğer şirketlerin Google’da promosyonlar yaptığını unutmadan, sürekli güncellenen internet dünyasına ayak uydurun ve rekabete ayak uydurun.
  • Düzenli takip, promosyonların ve reklamların düzenli optimizasyonu ve raporlama yolunun nasıl izleneceği, dikkati hak eden birkaç konudur.
  • Google AdWords, doğru reklam stratejisini, doğru planı ve meydana gelen değişiklikleri izleyerek, işletmenizi ve ürünlerinizi rakiplerinizden ve potansiyel müşterilerinizden ayırmanıza yardımcı olacaktır.

Gebze’de Google Adwords Reklamları Nasıl Verebilirim?

Google Adwords reklamları vermek uzmanlık ve tecrübe ister eğer bu konuda yeterince bilgiye yetkin değilseniz firmamız üzerinden bu hizmeti profesyonel şekilde alabilirsiniz. Alanında uzman ve yetkin bilgiye sahip kadromuz ile Google Adwords bütçenizi en sağlıklı bir şekilde yönetebilir ve yönlendirebiliriz. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için bizlere Talep Formu sayfamızdan veyahutta iletişim sayfamızdan ulaşarak Google Adwords reklamları verebilirsiniz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git