PSD REKLAM
Gebze SEO Ajansı Konusunda Uzman Kadro (Hızla Yükselin) | YAZIYI OKUYUN
İbrahim Ağa Caddesi Gebze / KOCAELİ
0 554 399 19 66
Anasayfa > Blog > Gebze Web Tasarım Ajansı İle Modern ve Hızlı Web Siteleri

Gebze Web Tasarım Ajansı İle Modern ve Hızlı Web Siteleri

gebze web sitesi yapan firmalar

Gebze web tasarım ajansı olarak bölgemizde web sitesi yaptırmak istiyorum diyen müşterilerimize kaliteli ve kullanıcı deneyimi yüksek web siteleri oluşturuyoruz. Peki; nedir web tasarımı neden önemli ve nelere dikkat edilmeli bir inceleyelim. Kurumsal bir firma olmanın en önemli kuralı, sadece birkaç önemli kriteri yerine getirip, ondan sonra firmanıza yön vermeye başlamanız değildir. Tam bir kurumsal firma, her şeyiyle tam olarak uyumlu, eksiksiz bir şekilde müşterilerinin karşısına geçmektir. Sadece telefon, kartvizit gibi temel şeyleri tamamlayıp piyasada var olmak çok zor. Her firmanın elbette profesyonel olarak yapılmış bir Web Sayfası olması gerekiyor.

Bu firmanızın yüzü diyebiliriz. İnsanlar firmanıza gelmeden sadece 1-2 saniyede neden sizi tercih etmesi gerektiğini anlamalı, en doğu seçimin sizi seçmek olduğuna ikna olmalıdır. Bu yüzden güzel, özenli ve kullanıcıya istediğini veren profesyonel bir Web Sayfası her şeyden önce yapılması gereken bir kurumsal kimlik çalışmasıdır.

Ticari Hayatta Web Sitesi ve Tasarımı Neden Önemli?

Günümüzde E-Ticaretin büyük bir kısmı internete kaymış durumda. İnsanlar artık ellerindeki cihazlarla 7/24 alışveriş yapabilme şansına sahip. Hal böyle olunca da ticari hayatta da Web Sitesinin önemi de kat kat artmış durumda. Fiziki mağaza sahipleri de ellerindeki ürünlerini çok daha hızlı ve güvenli bir şekilde satmak istiyor.

Bir mağazanız var ve bu mağazadaki ürünlerinizi internette satmak istiyorsunuz. Bunun için birçok büyük web sitesi mevcut. Fakat her şeyi sizin kontrol ettiğinizi, stokları, siparişleri ve ürünleri sizin belirlediğinizi düşünün. PSD reklam mağazanız için en uygun fiyatlı E-Ticaret Sitesi hazırlar. Kullanımı kolay, birkaç tuşla mağazanızın bütün özelliklerini yönetebileceğiniz, sadece size özel mağaza görüntüleri ile müşterilerinize ulaşabileceğiniz bir sistem. Ürünlerinizi daha fazla insana ulaştırıp daha fazla satış yapmak çok kolay.

Google Politikalarına Uygun Bir Web Sitesi ve Tasarımı Nasıl Olmalı?

İnternet dendiğinde belki de akla gelen tek şet Google. Aradığımız her bilgi, her ürün, her kişi kısacası her şey artık Google üzerinden bakılıyor. Bu yüzden sizin Web Sayfanız da Google ile iyi geçinmeli, her kriteriniz Google ile uyumlu olmalıdır. Aksi takdirde ne kadar uğraşsanız da, reklam da verseniz üst sıralara çıkmak çok da kolay olmayacaktır

Google ile tam uyumlu Web Sitesi tasarımı yapmak oldukça önemlidir. Basit, hızlı, sade ve anlaşılır bir Web Sayfası Google için olmazsa olmazlar arasındadır. Google içeriğin kalitesi ve doğruluğuna da oldukça önem verir. Verdiğiniz bilgiler tam olarak kullanıcı ve müşterileriniz için bir şey ifade etmiyorsa, Google bir süre sonra sitenizi görmezden gelebilir. İşte biz de PSD Reklam olarak Google’ı anlıyor, sürekli güncellemelerini takip ediyor ve onun tam istediği gibi Web Sayfaları tasarlıyoruz.

Web Sitesi Tasarımı Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Web Sitesi yaptırmak ne kadar kolay görünse de içinde barındırdığı ayrıntı ve küçük detaylar, bir site için dikkat edilmesi gereken en önemli şeyleri oluşturuyor. Sadece ana sayfa ve menüden oluştuğu zannedilen Web Siteleri, arka planda çok daha fazla ince ayrıntı barındırır. İlk bakışta bu ayrıntıları kullanıcı görmez ve hissetmez. Fakat hayati önem taşır.

Mobil ve Tablet Uyumlu Responsive Tasarım

Günümüzde Web Sayfaları mobil uyumlu olmak zorunda. Eğer sitenizin mobil aygıtlardaki görüntüsü o aygıta özel değilse, bazı sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Sitenize giren kullanıcılar uyumsuz ve gezinmekte zorlandıkları sitelerde çok kalmadan çıkabilir. Mobil uyumu, en üst seviyede kullanıcı deneyimi sunarak, istenilen bilgiyi en kısa sürede kullanıcıya vermeyi amaçlar. Sitenize hangi aygıtla girilmiş olursa olsun, o aygıta göre şekillenmeli, o aygıta uygun yapıya bürünmelidir. Birçok kurumsal site yaptıran firmalar, biraz daha ucuz olması uğruna bundan feragat ederek istedikleri performansı alamadan tekrar aynı şekilde mobil uyumlu sitelere geçmek zorunda kaldılar. PSD Reklam’da Web Sitesi Tasarımı yaptırdığınızda, diğer aygıtlar ile uyumlu olması standarttır. Her site, bilgisayar, telefon, tablet veya farklı ekran çözünürlükleri için ayrı ayrı biçimlendirilerek yayına alınır.

Her ne kadar kurumsal firmalar Google ile aranarak bulunmaya çalışılsa da firmaların eksik bir Web Sitesi ile ne kadar ciddi bir kurum olacağı soru işaretidir. Web Sitesi artık bir gereklilik, potansiyel müşterileriniz için istediklerini bulabilecekleri bir bilgi bankasıdır. Bu sayfaların doğru yapılandırılması, menü, içerik ve altyapını doğru yapılması çok önemlidir. Bir Web Sitesinin ismi ne kadar iyi olursa olsun, içerik ve yetersiz altyapı o siteyi her zaman aşağılara iterek bulunabilirliğini azaltacaktır.

Günümüzde yapılan sitelerin en büyük handikabı, verilmek istenilen bilgilerin çok yoğun ve karşılık bir şekilde kullanıcıya sunulmak istenmesi. Bu da yavaş açılan, arama motorlarının sevmediği bir biçimdir ki bunu kimse istemez. Sade, anlaşılır, siteye ilk girildiğinde doğru mesaj verilip kullanıcı sitede tutacak tasarımlar yapmak bizim için olmazsa olmazlar arasındadır. Profesyonel bir Web Sitesi yapıp tam olarak nokta atışı size özel bir ara yüz geliştirerek Web Sitenizi tasarlıyoruz.

Kullanıcı Dostu Arayüz ( UX deneyimi)

Web Sitesi tasarımı yaptırırken en çok dikkat etmeniz gerekenler arasında kolay kullanım ve anlaşılır bir site olması yer alıyor. Çünkü karışık ve anlamsız sitelerde kimse çok fazla kalmaz. Bu da sizin kullanıcıya vermek istediğiniz mesajı vermenize engel olur. Çünkü burada asıl amaç bilgiyi hızlı bir şekilde iletmektir.

Web sitesi Hızı (Pagespeed)

Diğer bir dikkat unsuru ise sitenin hızıdır. Hız günümüzde en önemli etken olmaya aday. İnsanlar hızlı ve vakit kaybetmeden istedikleri şeye ulaşmak istiyor. Bu sebeple vereceğimiz her şeyi en hızlı bir şekilde karşıya ulaştırmak için hızlı bir siteye ihtiyacımız var.

Hatasız Kodlama CSS Valid

Sitedeki bu faktörleri yerine getirmek için sıfır hata ile kodlanmış bir site gerek. Sitenin ön yüzü ve içeriği ne kadar iyi olursa olsun, hatalı kod yapısı, kodlardaki gereksiz kalabalık ve bu kodların uyumsuz çalışması sitedeki bütün olumlu şeyleri bir anda silebilir. Kod yapısı iyi, ara yüzü anlaşılır ve hızlı bir site tam istediğimiz şeyler. Psd Reklam hem kod yapısı hem de tasarımı ile size en hatasız Web Sayfasını sunar.

HTTPS Güvenlik Sertifikası

Güvenlik en önemli konulardan bir tanesi. Sadece site güvenliği değil, aynı zamanda sitenizi ziyaret eden kullanıcıların verdiği bilgiler de çok önemli. İşte Https protokolü tam olarak bu bilgilerin korunması için çok önemli. Yaptığımız bütün Web Sayfaları Https protokolü kullanarak sunulur. Uçtan uca şifreleme yöntemi ile bilgileriniz çok daha güvenli bir hale gelir.

Önbelleklemenin Önemi; Chace

Web Sitesinin hız unsuru belki de kullanıcıların en çok tercih ettiği şey olma yolunda ilerliyor. Bu hızı sağlamak için de herkes farklı teknikler kullanıyor. Biz, sizin için yaptığımız Web Sitelerini Chace (Önbellekleme) sayesinde en hızlı hale getiriyoruz. Kullanıcı sitenize ikinci defa geldiğinde ise istediği bilgiye ulaşmak saniyelerini almıyor. Böylece kullanıcı deneyimini tam memnuniyet ile sağlıyoruz.

Lazy Loading İle Gereksiz Resimleri Sonra Yükleyin

Yaptığımız sitelerdeki bilgiler, her giren kişi için ona özel olarak sunulur. Örneğin; sayfanızda 50 kadar içerik var, fakat siteye gelen kullanıcı sadece 3 numaralı içerik ile ilgileniyor. İşte biz Lazy Loading sayesinde, kullanıcıya sadece 3 numaralı bilgiyi yükleyerek gereksiz site yükünden arındırıyoruz. Böylece hızlı, stabil bir site ile sadece istenilen bilgiyi sağlıyoruz. Aslında bunların hepsi SEO’nun parçaları diyebiliriz, SEO nedir ve Gebze SEO ajansları başlıklı makalemizi inceleyerek bu konuda daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Özgün ve Uzman Doyurucu İçerik

Web Siteleri için içerik olmazsa olmazlar arasında yer alır. Kaliteli, doyurucu bir içeriğe sahipseniz kullanıcı sitenizden ayrılmak istemez. Bu nedenle sitenizdeki içeriğin kalitesi çok önemlidir. Fakat Web tasarımı yapan bazı ajans ve firmalar, kendi özgün içeriklerini üretmek yerine, diğer sitelerden kopyaladıkları verileri hazırladıkları bütün sitelere yapıştırırlar. Bu kopya içerikler o siteleri hiçbir zaman yarar sağlamaz aksine her zaman zarar verir. Psd Reklam her müşterisi için özgün içerik üretir. Sadece o firma veya kişiye ait içerikler sayesinde yapılan Web Siteleri her zaman kaliteli olarak işaretlenir.

Gebze’de Web Tasarım ve Web Sitesi Yaptırmak İçin Doğru Ajans

Hem Kurumsal Web Tasarımı hem de E-Ticaret siteleri için Gebze’de faaliyet gösteren ajanslar arasında bulunan Psd Reklam, ihtiyaçlarınız için profesyonel çözümler sunarken, bütçe olarak da uygun bir çizgide kalarak herkese en iyi hizmeti vermeyi amaçlıyor. Birçok firmanın aksine en son trendleri takip ederek, Google ve diğer arama motorlarına tam uyumlu Web Sayfaları tasarlayan firmamız ile iletişime geçerek size uygun tasarım ve kodlama bilgilerini alabilirsiniz.

Bir şirket veya şahıs firması olsun günümüzde artık kolay anlaşılır ve basit kullanımlı web sitesi tasarımı çok önemli bir hale geldi. Müşterilerinizin ve hitap ettiğiniz müşteri kesiminin ihtiyaçlarına cevap verecek bilgilendirici her farklı sayfa, size gelecek potansiyel müşteriler için de bir referans olarak kabul edilebilir. Bu yüzden Web Sitenizin olmaması, sadece telefon veya sosyal medya üzerinden iletişime geçmeye çalışmanız, müşteri iletişiminiz için negatif bir şekilde size geri dönüş yapabilir.

Gebze ve Kocaeli’ de Web Siteleri için artık en önemli kriter uygun fiyatlı ve ucuz siteler yaptırılmak istenmesi. Bu kriterleri yerine getirirken de kaliteden feragat edilmemesi en önemli şey. Sizler için en iyi fiyatlı Web Siteleri tasarlarken, ihtiyaçlarınızı karşılamak için en iyi sistemleri size sunmak başlıca amacımız.

Web Sitesi Tasarlarken Doğru Bilinen Yanlışlar!

 Yıllarca kulaktan kulağa geçen, internetin yaygınlaşması ile beraber bilgi kirliliği oluşan Web Sitesi yapılırken doğru kabul edilen birçok yanlış var. Bunlar hala bazı firmalar tarafından ısrarla uygulanıyor.

  • Web sitesini gereksiz ve boş içeriklere doldurmak günümüzdeki sitelerin en büyük sorunu. Boş kalacak diye akla gelen her yazı, fotoğraf ve bilgi yüklenen site, amacından uzaklaşıp başka bir alana doğru kaymaya başlar. Site hangi amaca uygunsa ona göre ilerlemelidir.
  • Web sitesini boş bırakmak diğer bir hata. Bu da üstte yapılan yanlışın tam tersi. Minimal web sitesi yapağım diye boş, hedefsiz, içeriksiz bir site yapmak da en az çok doldurmak kadar kötü bir tercih.
  • Anlaşılamayan, karışık ve okunmayan fontlar tercih etmek başka bir sorun. Her fontun kullanılacak alanı vardır. Güzel bir fontu yanlış alanda kullandığınızda çok kötü sonuçlar doğurabilir. Sitenizdeki içeriklerin ve bilgilerin kolay anlaşılması için okunaklı, düz fontlar kullanılmalı.
  • Yazı ve fontlar kadar görsellerin kalitesi de çok önemli. Bozuk, pikselleşmiş, kötü görünen ve site ile uyumsuz görseller kullanmaktan kaçınılmalı. Sitenize güzel diye her görsel eklenmemeli.

Profesyonel Web Sitesi Tasarımları Müşterileriniz İçin Önemli

Web Sitesi yapılırken en önemli şeylerden bir tanesi, sitenize gelen ziyaretçinin en kısa sürede istediği bilgiyi kaliteli bir şekilde alarak tatmin olmasıdır. Profesyonellikten uzak, sadece yapmış olmak için yapılmış bir siteye giren potansiyel müşterileriniz, en kısa sürede orayı terk edip başka firmalara yönelebilir. Bunun önüne geçmek için, iyi grafiklerle desteklenmiş, temiz kod yapısı ile Google ve diğer arama motorlarının kabul ettiği sistemler kullanarak hazırlanan web siteleri tercih edilmelidir.

Kurumsal Web Sayfaları sadece kod mu demektir? Veya bir Web Sayfası sadece kodlardan mı oluşur? Elbette hayır. Kodlar ve sayfanın hızlı çalışması kadar grafik çok önemlidir. Uyumsuz renkler, alakasız ve kullanıcıya hitap etmeyen görseller kullanmak, ne kadar temiz ve iyi bir kod kullanmış olsanız da sizi başarıya götürmez. PSD reklam, sadece kod kısmında değil, aynı zamanda grafik tasarım konusunda da trend çalışmalarla Kurumsal Web Siteleri oluşturarak, gerçek bir kullanıcı deneyimi sağlar.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git