PSD REKLAM
Gebze SEO Ajansı Konusunda Uzman Kadro (Hızla Yükselin) | YAZIYI OKUYUN
İbrahim Ağa Caddesi Gebze / KOCAELİ
0 554 399 19 66
Anasayfa > Blog > Gebze Sosyal Medya Yönetimi ve Danışmanlığı (Beğeni Takipçi)

Gebze Sosyal Medya Yönetimi ve Danışmanlığı (Beğeni Takipçi)

sosyal medya danışmanlık hizmetleri

Gebze civarında sosyal medya işine meraklıysanız ve sosyal medya yönetimi hakkında bir bilginiz yok yada profesyonel bir desteğe ihtiyacınız var ise doğru adrestesiniz. PSD reklam olarak sizlere bu konuda destek olacağız! Dilerseniz sosyal medya nedir nasıl yapılır bu sosyal medya yönetimi bir bakalım.

Sosyal medya yönetimi, daha çok firmaların Instagram, Facebook, Twitter, TikTok, Google ve Scoop hesaplarını yönetmek anlamına geliyor. Firmaların kurumsal hesapları üzerinden yaptığı paylaşımlar, şirketimiz tarafından yönetilecek şekilde dizayn ediliyor. Ön görüşmeler sonrasında bazı şablonlar belirleniyor ve bu şablonlar üzerinde düzenli olarak paylaşımlar yapılıyor. Paylaşım düzeni ve sıklığı, ikili görüşmeler sonucunda sonuca ulaşıyor. Örnek vermek gerekirse günde 3 paylaşım 3’er saat arayla şeklinde bir anlaşma yapılıyor ve gün içinde belirlenen şekillerde şablonlara sadık kalarak paylaşımlar yapılıyor.

Bir diğer konu da promosyon ve reklam hesabı yönetimidir. Sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlara karışmadan, sadece sosyal medya hesabını geliştirmek veya hesap üzerinde paylaşılan bir ürünü daha fazla kitleye ulaştırmak için hazırlanıyor. Yani, sosyal medyada sizi takip etmeyen kişilere de belirli ücretler karşılığında reklam yapılıyor. Bu durum da müşterinin bütçesine göre şekilleniyor. Yani müşteri bütçe belirliyor ve daha sonrasında planlama yapılarak istatistikler paylaşılıyor. Ne kadar ödeme yaparsanız ne kadar görüntüleme (tıklama) alabileceğiniz iş başlangıcında rapor olarak sunuluyor.

(Yaptığımız tüm işlemlerin sonunda müşteriye detaylı rapor iletilmektedir. Bu sayede iş sonunda önceki vaatlerin yerine gelip gelmediğini kontrol edebileceksiniz.)

Sosyal Medya Yönetimi Nedir, Nasıl Yapılır?

Sosyal medya yönetimi işi, Gebze ve Türkiye genelinde yaygın olarak kullanılan yöntemlerin başında yer alıyor. Kurumsal firmalar, firmalarının kurumsal Instagram, Twitter veya Facebook hesaplarını farklı firmalara teslim ederek yönetimini kolaylaştırabiliyor.

Sosyal medya yönetimi yaparken kullanılan araçlar olduğu gibi, hazırlanan görüntü şablonları ile de ne paylaşılacağından sürekli olarak haberiniz oluyor. Aynı zamanda sosyal medya hesap yönetimi sadece hesapta paylaşım yapmak için değil, müşterilerle etkileşime geçmek için de tercih edilen bir yöntem. Büyük kurumsal firmaların sosyal medya hesaplarını takip ederseniz, bu hesaplardan teknik destek bile alabilirsiniz.

Siz de firmanızın sosyal medya hesaplarını kurumsal bir firmaya teslim etmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bir çok premium araç sayesinde sosyal medya trafiğinizi ele alıyor ve genişletilmiş araç yöntemleri sayesinde daha fazla kitleye ulaşmanızı sağlıyoruz. Eğer Instagram butik hesabından satış yapıyorsanız bunun için de bir çok hizmetimiz mevcut.

Sosyal Medya Yönetimi Önemli Midir?

Sosyal medya yönetim işi firmalar için oldukça önemli bir konudur. Neden diyecek olursanız, sosyal medya kullanım oranı ülkemizde ve dünyada ciddi rakamlara ulaşmış durumdadır. Bir kişi ürün almadan önce markayı sosyal medya üzerinden araştırır ve ürün yorumlarını mutlaka okur. Sizler de sosyal medya hesaplarınızda müşteri ilişkilerini kuvvetli bir şekilde idare edebilirseniz müşterinin gözüne girebilir ve satış yapma ihtimalini arttırabilirsiniz.

Sosyal medya artık mağazaların vitrini konumuna gelmiş durumda. İnternetten veya birebir alışveriş yapan müşteriler, firmaların sosyal medya hesaplarını mutlaka takip ediyor ve alışveriş yapmadan önce bazı deneyimler hakkında bilgi almak isteyebiliyor.

Sosyal medya yönetimi hakkında önemli bazı püf noktalar;

  • Sosyal medya hesapları mağaza vitrini konumundadır
  • Müşteri ilişkileri konusunda sizi rakiplerden bir adım öne taşır
  • Çok daha fazla satış yapmanıza yardımcı olur
  • Yeni müşteri edinmenizde ciddi rol üstlenir
  • Her zaman doğru hedef kitleye ulaşabilirsiniz
  • İstediğiniz kişiyle istediğiniz şekilde etkileşime geçebilirsiniz
  • Müşterileriniz ile aranızda önemli bir iletişim aracıdır
  • İsterseniz sosyal medya hesaplarından müşteri desteği verebilirsiniz

Bunların tamamını başarmak için de sosyal medya yönetimi için doğru bir firma ile anlaşmak ve işini profesyonel bir şekilde yapan kişilerle çalışmak oldukça önemli. İsterseniz referanslarımız sayfasını ziyaret ederek daha önce çalıştığımız, güncel olarak hizmet verdiğimiz dev firmalar hakkında bilgi alabilir, hesaplarını inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi İçin Nasıl Bir Çalışma Belirlenmeli?

Sosyal medya hesaplarınızı yönetmek için bize teslim etmek istiyorsanız, bunun öncesinde bir çok konuda bilgi alışverişi yapacağımızı bilmelisiniz. Bunun öncesinde de size sunacağımız binlerce şablon arasından sosyal medya görsellerinizi seçebileceksiniz.

Tamamen sizin istekleriniz doğrultusunda ilerleyecek olan iş başlangıç sürecinde, kafanıza takılan her noktayı sorabileceğiniz gibi, isterseniz revize işlemlerini de sorunsuz gerçekleştirebileceksiniz. Daha sonradan vazgeçtiğiniz veya işlemlerin içinden çıkarmak istediğiniz noktalar olduğunda bunu dilediğiniz zaman bize bildirebileceksiniz.

Eğer siz de bizimle çalışan yüzlerce firmadan biri olmak istiyorsanız referanslarımızı inceleyebilir, detaylı görüşme sağlamak için iletişim formunu doldurabilirsiniz.

Gebze Sosyal Medya Yönetimi Yapan Firmalar

İster kurumsal isterseniz bireysel bir sosyal medya hesabına sahip olun uzman ekibimiz ile kısa sürede etkin takipçiler, beğeniler ve müşteriler kazanabilirsiniz. Bunun için Gebze bölgesinde yapmış olduğumuz yatırımlar ile PSD reklam olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Bu konuda halen tereddütleriniz var ise referanslarımızı inceleyebilir veyahutta iletişim kanallarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Google Adwords reklamları nedir nasıl verilir başlıklı yazımız ilginizi çekebilir.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git