PSD REKLAM
Gebze Google Benim İşletmem Kaydı (Google Bussines) | YAZIYI OKUYUN
İbrahim Ağa Caddesi Gebze / KOCAELİ
0 554 399 19 66
Anasayfa > Blog > Gebze SEO Ajansı Konusunda Uzman Kadro (Hızla Yükselin)

Gebze SEO Ajansı Konusunda Uzman Kadro (Hızla Yükselin)

gebze seo ajansı

Gebze bölgesinde SEO ajansı olarak hizmet veren PSD Reklam SEO firmaları ve ajansları arasında lider konumdadır. Web sitenizin arama sonuçlarında bir yıldız gibi parlaması ve rakiplerinin önüne geçmesi için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Dilerseniz bu konuyu biraz detaylandıralım. SEO, Türkçe karşılığı Arama Motoru Optimizasyonu olan, Google ve diğer arama motorları özelinde sıralamada yükselmeyi hedefleyen çalışmalar içeren bir çalışma yöntemidir. SEO, sadece Google için değil, tüm arama motorları için yapılmalı ve tek bir arama motoru hedeflenmemelidir. Genel olarak bakıldığında arama motorlarının talep ettiği işlemler ve algoritmalar birbirine benzer olduğu için, SEO anlamında kusursuz bir web sitesi hazırlayarak tüm arama motorlarında gözle görülür sıralama artışı elde edebilirsiniz.

Bu durum, otomatik sistemlerle yapılıyor olsa da artık Google ve diğer arama motorlarının algoritmalarını geliştirmesi sebebiyle çok daha ince elenip sık dokunur hale geldi. Yani otomatik sistemler, Google tarafından spam olarak kabul edilecek ve sitenizin sıralamada yükselmesini beklerken dip yapmasına sebep olabileceksiniz. Bu sebeple internette paylaşılan, ne olduğu bilinmeyen program veya uygulamaları kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Bu uygulamalar sitenize faydadan çok zarar getirecektir. Gebze SEO firmamız sayesinde de birbirinden farklı arama motoru optimizasyonu seçenekleri için yazımızı okuyabilir, isterseniz talep formumuz ile bize ulaşabilirsiniz.

Gebze SEO Ajansı ve SEO Nedir?

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) internet sitelerinin Google, Yandex ve Bing gibi lider arama motorlarında organik sıralamalarının yükseltilmesi için yapılan bazı optimizasyon çalışmalarına verilen isimdir. Zaten adının Türkçe karşılığı da Arama Motoru Optimizasyonudur. Bu işlemler tamamen manuel yapılmalı ve abartılmamalıdır.

Bir internet sitesi için SEO yapmak istiyorsanız, ilk önce detaylı bir SEO analizi yapılmalıdır. Sitenin ihtiyaçları, anahtar kelimeleri ve hedef anahtar kelimeleri analiz edilmelidir. Aynı zamanda sitenin mevcut anahtar kelime yoğunluğu da oldukça önemli. Yükselmek istenen ve organik trafik elde etmek istediğiniz anahtar kelimeler, güçlü içerikler ile desteklenmelidir.

Google ve diğer arama motorlarının çeşitli algoritmaları bulunmaktadır. Bu algortimalar arama motorlarına göre değişse de, aslında genel olarak istedikleri ortak bir payda bulunmaktadır. Bu ortak paydaları kısaca özetlemek gerekirse;

 • Kullanıcı deneyimi
 • Kaliteli, hedef kitleyi harekete geçirecek içerikler
 • Kaliteli backlink
 • Teknik SEO

Gördüğünüz gibi arama motorlarının temelinde, kullanıcı deneyimi ve kullanıcının siteden istediğini alabilmesine yönelik bazı ortak paydalar mevcut. Teknik SEO kısmı da aslına bakarsanız bir sitede kullanıcıları memnun etme amacıyla uygulanabilecek işlemlerden birisidir. Sitenin teknik anlamda kusursuz olması, siteye gelen organik trafiğin sitede vakit geçirmesine, hatta yeniden gelmesine sebep olacaktır.

Teknik SEO Nedir, Nasıl Yapılmalıdır?

Teknik SEO, aslında bir web sitesinin teknik tarafta iyileştirilmesi anlamına geliyor. Bu işlemleri kısaca sıralamak gerekirse; site optimizasyonu, hız optimizasyonu, veritabanı optimizasyonu ve içerik optimizasyonu olarak ele alabiliriz.

Teknik SEO işlemi, genel olarak sitenin kusursuz bir şekilde çalışmasını sağlayacak işlemlerden oluşuyor. Siteye giren bir kullanıcının yavaş bir internet sitesi ile karşılaşmasını ister miydiniz? Hayır dediğinizi duyar gibiyim. İşte bu gibi ince detayları kusursuz hale getirerek sitenize gelen kullanıcının sitede kaliteli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Bu durumu arama motorları da ciddi olarak takip ediyor ve özellikle hız konusunda internet sitesi sahiplerini uyarıyor. Gebze SEO firması olarak biz de internet sitelerinizi iyileştirerek kusursuz hale getiriyor, Google ile aranızı yapıyoruz! 🙂

Kaliteli İçerik Nedir, Neye Göre Ayırt Edilir?

Kaliteli içerik, SEO’nun büyük bir parçasını oluşturuyor. Teknik SEO ve backlink anlamında her ne kadar kusursuz bir internet sitesi hazırlamış olsanız da, içeriği olmayan bir siteye trafik çekmek, çekilen trafiği sitede tutmak sandığınızdan da zor olacaktır.

Bu durumda, içeriğin önemini şöyle anlatmak istiyoruz. Canınızın kola içmek istediğini ve bir markete girdiğinizi düşünelim. İlk olarak arayacağınız soğuk kolaya ulaşmak için bir buzdolabı olacak. Buzdolabının boş olduğunu düşünürseniz, o market ne kadar işinize yarayabilir? Boş bir internet sitesi veya kalitesiz içerik de aynı bunun gibi bir durumdur.

Kaliteli ve SEO uyumlu makale demek, uzun uzun makaleler üretmek demek de değildir. Her makale, kendi içinde bazı cevaplara ve detaylandırmalara ihtiyaç duyar. Kısa cevabı olan, kullanıcıya doğrudan bilgi vermek gereken makaleleri gereksiz yere uzatmak, kaliteli içerik hazırlamak anlamına gelmiyor. Bu durumda uzun makale = kaliteli makale değildir.

LSI Makale Tekniği Nedir?

Gebze SEO firmamız, uzun yıllardır sektörde hizmet veren firmalardan birisidir. Bünyesinde çalışan onlarca uzman editör ile, siz müşterilerimizin içerik ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Latent Semantic Indexing anlamına gelen LSI içerik alanında uzmanlaşmış ekibimiz sayesinde, hedeflediğiniz anahtar kelimeleri abartmadan ve kelime tekrarına düşmeden hazırlıyoruz.

Backlink Nedir, Nasıl Alınır, Nasıl Analiz Edilir?

Yine çok ciddi bir SEO kriteri olan backlink konusu da oldukça önemlidir. Siteniz için kalite seviyesi düşük bir backlink almak, sitenize faydadan çok zarar getirir. Sırf link almak için, sitenize herhangi bir katma değer sunmayan linkler Google ve diğer arama motorları tarafından spam olarak işaretlenir ve hedef anahtar kelimede düşüşe sebep olur.

Bunun için de sitenin bazı değerlerini kontrol etmeniz gerekiyor. Backlink alırken de özellikle sitenize uygun sektörlerdeki rakiplerinizi tercih etmek çok kaliteli bir backlink kaynağı olacaktır. E-Ticaret sektöründe bir internet siteniz olduğunu düşünerek, kampanya ve indirimleri bir haber sitesine ilan verir gibi link çıkışı yaptırmak etkili bir backlink yöntemidir.

Bunun haricinde blog veya hedeflenmiş belirli sektörlerde, premium bazı araçları kullanarak da backlink analizi yapabilirsiniz. Yapacağınız backlink analizi sayesinde hangi sitelerden link alıp almamanız konusunda bu araçlar sizi uyaracaktır.

Site İçi SEO ve Site Dışı SEO Nedir?

SEO, hem site içinde hem de site dışından siteye link suyu akıtılarak yapılan bazı işlemlerden oluşuyor. Arama motorları “Tarama, Index ve Sonuçlar” mantığı ile çalışmaktadır. Yani arama motoru botları sitenizi ziyaret ederek önce tarayacaklar ve taranabilir alanların indexleyecekler. Indexlenen sayfalarınız da Google arama sonuçlarında gözükecek. Asıl hikaye buradan sonra başlıyor.

SEO konusunda ne kadar kusursuz iş yaparsanız, o kadar iyi bir sonuç alırsınız. Eğer hazırlamış olduğunuz içerik veya sayfanın iyi bir sonuç almadığını düşünüyorsanız da bu aşamada site dışı seo tekniklerini devreye sokabilirsiniz. 

İlk olarak Site İçi SEO yöntemlerinden bahsedelim.

 • Başlık (Title)
 • Açıklama (Description)
 • H Etiketleri (Heading Tag)
 • Makale
 • Görüntü
 • Yapısal Veri
 • Site hızı
 • Teknik SEO
 • Kullanıcı Deneyimi (UX)

Site içi SEO kavramları genel olarak bunlardır. Bu kavramlar Google’ın siteyi taramaya geldiğinde kontrol ettiği metriklerin başında yer alıyor. Bu metriklerin kusursuz olması, Google arama motoru botlarının sitenizi ödüllendireceği anlamına geliyor.

Elbette tek başına Site İçi SEO yöntemlerini uygulamak, sitenin çok iyi bir sonuç alacağına da garanti vermiyor. SEO işlemleri ne kadar kusursuz yapılsa da, uzun ve zahmetli bir süreçtir. Bu süreç sonunda etkili sonuç alınmıyorsa da mutlaka yöntem değiştirilmelidir.

Bu aşamadan sonra da site dışı SEO yöntemleri devreye giriyor. Site dışından bazı kaliteli işlemler yaparak siteye link suyu akıtılarak yapılan işlemlere Site Dışı SEO deniyor.

 • Backlink
 • Sosyal Medya Çalışmaları
 • Mailing
 • Reklam
 • Sosyal Medya Reklamları
 • Organik Trafik Reklamları (Google, Yandex, Bing)

Bu işlemler de Site Dışı SEO yöntemleri olarak kabul ediliyor. Kaliteli bir siteden link alarak, yükselmek istediğiniz hedef anahtar kelimeye link vermek, backlink olarak adlandırılıyor. Ancak kaliteli bir backlink’e sahip olmak istiyorsanız da ilk olarak analiz yapmanız gerekiyor ve bu linkin siteye sağlayacağı fayda / zarar ilişkisini gözden geçirmeniz gerekiyor.

Gebze SEO Firmaları Neler Yapıyor?

Firmamız, sizin için önceden hazırlamış olduğu dökümanlar ve kullandığı premium araçlar sayesinde sitenizin detaylı bir röntgenini çekiyor. Bu röntgen sayesinde sitenizdeki hatalar ve eksik noktalar tespit ediliyor. Tespit edilen işlemlerin sonunda ise bir yol haritası çiziliyor.

İnternet siteniz hem anahtar kelime, hem teknik seo, hem de backlink yönünden derinlemesine inceleniyor. Bu inceleme sonucunda eksik gördüğümüz tüm noktalar bir rapor haline getiriliyor ve sizinle paylaşılıyor. Özellikle rakip analizi yaparak, geçmek istediğiniz rakipleriniz hakkında bilgiler toplanıyor ve işleniyor. Bu işlemlerde kullanılan araçlar;

 • Semrush
 • Ahrefs
 • Google Search Konsol
 • Google Arama Sonuçları
 • Google Ads

Bu araçlar sayesinde sitenizde sizin bile göremediğiniz sorunlar, otomatik olarak önümüze dökülüyor. Tamamen premium olarak kullanılan bu araçlar için de bizlere ekstra bir bedel ödemenize gerek yok. Ayrıca bizden hizmet alan tüm müşterilerimize, istediği premium aracı kullanarak detaylı bir rapor analizinizi ücretsiz olarak sunuyoruz.

SEM Nedir, SEM Nasıl Yapılır?

SEO’nun anlamı Arama Motoru Optimizasyonu olduğunu söylemiştik. Bir diğer terimimiz ise SEM. SEM’in Türkçe karşılığı ise Arama Motoru Pazarlaması olarak karşımıza çıkıyor. En yaygın olarak kullanılan SEM aracı ise Google servislerinden biri olan Ads’dir.

Google Ads aracı sayesinde, arama motoru pazarlaması yapabiliyorsunuz. Yani SEO ile güçlendirdiğiniz internet sitelerinizin sıralamada yükselmesini beklemeden, istediğiniz anahtar kelimede doğrudan en üst sıralarda yer almasını sağlayabiliyorsunuz. Elbette tahmin edeceğiniz üzere bu işlemlerin hepsi ücretli olarak yapılıyor ve bütçe müşteri tarafından belirleniyor. Seçilen anahtar kelimeye göre bütçe yönetimi de firmamız tarafından yapılıyor.

Hatta dilerseniz firmamız sosyal medya yönetim hizmetleri de veriyor. Google arama motoru işlemlerini bize teslim edebileceğiniz gibi, Sosyal Medya reklam hizmetlerinizi de bize teslim edebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınızı hem profesyonel olarak takip etmek, hem de sizi takip eden kişilerin sayısını arttırmak istiyorsanız Gebze Sosyal Medya Yönetimi başlıklı bilgilendirici makalemize göz atarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

SEO ve SEM Arasındaki Farklar Nedir?

SEO, çok daha maliyetli ve uzun süren bir işlem olarak kabul ediliyor. SEM ise, biraz daha düşük maliyetler ile istenilen anahtar kelimede direkt olarak sonuç almanıza yardımcı oluyor. Örneğin çiçek siparişi verilen bir internet siteniz olduğunu düşünelim.

Çiçek Siparişi kelimesinde çok ciddi rakipler ile SEO anlamında mücadele edeceğinizi bir kere bilmelisiniz. Bu firmaların ulusal televizyonlarda verdiği reklamlar ve marka bilinirliğini de hesaba katarsak, ciddi bir SEO harcaması yapmanız gerekebilir.

Bu durumda SEM’i devreye sokarak daha düşük maliyetler ile doğrudan rakiplerinizin üzerine çıkmak istemez miydiniz? Çiçek Siparişi kelimesinde belirleyeceğiniz bütçe sayesinde firmamız danışmanlığında anında Google Reklamı verebilirsiniz. Bu reklam bütçesi 100 TL bile olabilir! Ancak ne kadar çok sonuç almak istiyorsanız, o kadar maliyet ayırmanız gerektiğini de söylemek gerekiyor.

Bir diğer konu ise seçeceğiniz anahtar kelimenin toplam SEM maliyetini çalışma öncesinde de sizlere bildirebiliyoruz. Detaylı SEM analizi sonrasında hedef anahtar kelimeye ne kadar yatırım yaparak ne kadar trafik çekeceğiniz konusunda size ön bilgilendirme yapıyoruz.

SEO ve SEM arasındaki farklar genel olarak şunlardır;

 • Maliyet: SEO, SEM’e göre çok daha maliyetli bir işlemdir.
 • Zaman: SEO yaparak sıralamada yükselmeyi beklemelisiniz. SEM’de ise bütçenize göre hızlı sonuçlar alabilirsiniz. Ancak SEO uzun süreli olduğu gibi, sıralamada da ücretsiz bir şekilde kalıcı olmanızı sağlayacaktır.
 • SEO Kalitesi: Sadece SEM odaklı çalışırsanız SEO kalitesinin çok yüksek olmasına da gerek kalmıyor. Ziyaretçiler tamamen reklam ile çekildiği için, içeriklerin doyurucu veya %100 kaliteli olmasına gerek kalmıyor.
 • İlk Sıra Garantisi: SEO çalışmalarında asla ilk sıra veya ilk sayfa garantisi verilemiyor. Fakat SEM çalışması ile istediğiniz anahtar kelimede ilk sırada yer alabiliyorsunuz. Üstelik ne kadar isterseniz, o kadar aynı yerde kalabiliyorsunuz.

Gördüğünüz gibi aslında her iki işlemin de kendi içinde faydaları ve zararları bulunuyor. Aslında bu duruma zarardan daha çok, dezavantaj adını vermek çok daha doğru olur. Neden diyecek olursanız, her iki işlem de doğru yapılırsa zarar getirmeyecek türden işlemlerdir.

İşi bilen, Google ve diğer arama motorlarının algoritmalarına hakim olan ekibimize sitenizi teslim ederek bu bahsettiğimiz maddelerin tamamına sahip olabilirsiniz. Gebze SEO alanında güçlü bir ekipten oluşan firmamız hakkında bilgi almak için alttaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Gebze Bölgesinde SEO Ajansı İle Çalışmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Gebze ve Kocaeli’de SEO yaptırmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Uzman ekibimiz ve alanında başarılı içerik ekibimiz ile sitenizi SEO alanında güçlendiriyoruz.

Yaptığımız SEM çalışmaları sayesinde istediğiniz anahtar kelimede, 1. sıra garantisi veriyoruz. Böylece çok daha fazla trafik çekebiliyor ve satışlarınızı arttırabiliyorsunuz. SEO çalışmalarımız sayesinde de isterseniz uzun vadede güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Yaptığımız tüm çalışmalar önceden planlanıyor ve size rapor halinde sunuluyor.

Eğer siz de bizimle çalışan yüzlerce şanslı müşteriden biri olmak istiyorsanız referanslarımızı inceleyebilir, iletişim veya talep formunu kullanarak bize hemen ulaşabilirsiniz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git