PSD REKLAM
Grafik Tasarım ve Kurumsal Kimlik Çalışmaları | YAZIYI OKUYUN
İbrahim Ağa Caddesi Gebze / KOCAELİ
0 554 399 19 66
Anasayfa > Açık Hava Reklam > Buzlu Cam Dekoru İçin Kumlama Filmi Folyo (Çeşitli Desenler)

Buzlu Cam Dekoru İçin Kumlama Filmi Folyo (Çeşitli Desenler)

kumlama cam kaplama

Gebze bölgesinde en çok aranan reklam uygulamalarından bir tanesi buzlu cam filmi olarak bilinen kumlama folyo çeşitleri oluyor. Öncelikle bu güzel ürünün ne olduğunu nasıl üretildiğini hangi çeşitlerinin bulunduğunu ve uygulama yollarından bahsedeceğim. Dekoratif kumlama folyolar daha çok işyerilerinin ofis camlarında toplantı odalarında veya koridorlarında zarif ve gösterişli durmaktadır.

Buzlu cam filmi olarak kaplanan kumlama folyolar odaların ve kaplandıkları alanların içini göstermezler. Adından da anlaşılacağı gibi buzlu olarak gösterir ve kaplanmış canmın arkası puslu bir şekilde gözükmektedir. Cam bölmesi çok olan işyerlerinde firma logoları veya dişi olarak kesilmiş farklı desenler ile süslenebilmektedir.

Buzlu Cam Filmi Kumlama Folyo Nedir?

Buzlu cam kumlama filmi yada folyosu nedir nerede satılır, kısaca ; reklamcıların elinde bulunan ve yaklaşık 126cm eninde bir tarafı buzlu ve kumlu olarak gözüken her türlü zemine ve yüzeye yapışabilen bir folyo çeşitlerinden bir tanesidir. Kumlama folyolar en olarak 126cm ve 137cm den daha büyük olamaz uzunluğunda herhangi bir problem yoktur bu folyolar rulo şeklinde olduğundan 50mt uzunluğa kadar kesilebilir ve uygulanabilir.

Cam Kumlama Folyo Çeşitleri Nelerdir?

Cam kumlama folyosunun birden fazla çeşitleri vardır. Aslında burada iki marka ön plana çıkar birincisi Unifol bir diğeri ise LG folyo markalardır. LG kumlama folyolar unifol markaya göre biraz daha açık renklidirler fakat unifol marka cam kumlama folyoları biraz daha siyaha yakın olduğu için çok tercih edilmez. Çeşit olarak sayacak olursak kullanım alanlarına ve şekillerine göre şu şekilde sıralanabilir;

  • Folyo kesim logo ve şekilli kumlama folyolar
  • Şerit olarak kesilen ve uygulanan kumlama cam filmleri
  • Komple cam kaplama şeklinde kullanılan kumlama folyolar
  • Dijital baskılı kumlama folyo uygulamaları

Gördüğünüz gibi kumlama folyoların birden fazla kullanım şekli ve tarzı bulunmaktadır.Şimdi dilerseniz bu kullanım yerlerini biraz açalım.

Folyo Kesim Kumlama Cam Filmi Folyoları

Folyo kesim olarak adlandırmış olduğum kumlama folyolar plotter denilen folyo kesim makinalarında çeşitli dekoratif şekillerde kesilerek cam yüzeylere veya farklı alanlara uygulanan kumlama cam filmi şekilleridir. Bu çalışma kurumsal firmaların ofis camlarında bazen bir logo bazen ise dekoratif bir obje olabiliyor. Kumlama folyolar ile bir çok şekil kestirip cam alanlara uygulayabilirsiniz.

Örnek vermem gerekirse firma logonuzu, dekoratif kuş görselleri, isimler, dekoratif obje görsellerini kestirerek uygulama şansınız bulunmaktadır. Kumlama cam filmi uygulamaları yapıştırıldıkları alana ferahlık ve şık bir görünüm katarlar.

Şerit Kesim Kumlama Cam Filmi Folyo Uygulaması

Şerit kesim kumlama folyoları sanırım hepimiz ofis camlarında görmüşüzdür. En popüler kullanım şeklidir fakat artık yavaş yavaş yerini renkli ve baskılı kumlama cam filmlerine bırakmıştır. Bu seçenekte kumlama folyo enine düz bir şerit halinde kesilerek camlara sıralı bir şekilde uygulanır.

Kumlama cam filmi cam üzerine bir şerit kumlama bir kısım cam gözükecek şekilde kullanılır ve oldukça şık bir görünüm elde edilir. Bu bazen küçük kareler veya dikine kumlama şeritler olabilir.

Cam Kaplama ve Buzlu Kumlama Filmi Uygulaması

Buzlu kumlama filminin tam olarak kaplandığı seçenektir. Genellikle tüm cam kumlama folyo ile kaplanır ve oda içerisinde ki hiçbir obje gözükmez fakat eğer odanın içerisinde bir kişi varsa dışarıdan bu kişi bir gölge olarak belirecek ve belli olacaktır. Ama net olarak içeride kimin olduğu belli olmayacaktır. Ayrıca cam tamamen buzlu bir cam gibi gözükecektir.

Tam cam kaplamada dikkat edilmesi gereken folyoların eni 126cm olduğundan eğer büyük bir cam kaplayacaksanız dikine şekilde ek olacağını bilmeli ve bu durumu göz önüne alarak buzlu cam filmi uygulayıp uygulamam konusunda karar vermelisiniz.

Dijital Baskılı Buzlu Cam Filmi Kaplamaları

Son zamanların en popüler buzlu cam folyosu kaplama seçeneklerindendir. Kumlama folyo dekoratif bir folyo olmasından dolayı üzerine yapılacak dijital baskılar oldukça şık ve güzel durmaktadır. Bu yüzden üzerine beğendiğiniz renkli bir görseli tasarlayarak dijital baskı yöntemi ile bastırırsanız. Oldukça mükemmel sonuçlar alacaksınız. Sizlere kumlama folyo örnekleri galerimde bu modellere yer vereceğim.

Bu seçeneğin en güzel yanı istediğiniz hangi görsel olursa olsun buzlu cam folyosunun üzerine bastırabiliyorsunuz hemde renk sayısı hiç farketmeden. Mutlaka denemelisiniz!

Kumlama Cam Filmi ve Folyoları Uygulanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Buzlu folyo ve kumlu folyo uygulanırken dikkat edilmesi gereken bir çok nokta vardır. Öncelikle ilk dikkat etmeniz gereken şey kumlu folyoyu iç mekanda mı yoksa dış mekanda mı kullanacaksınız. Çünkü buzlu cam folyosu seçeneklerinde hem dış mekan hem de iç mekan için uygulanan seçenekler vardır. Bu yüzden ister kumlama folyo satın alma işlemi yaparken yada buzlu cam filmi uygulaması yaptırırken bu seçeneğe dikkat etmelisiniz.

Ayrıca kumlu folyo uygulanacak zeminin oldukça temiz ve tozsuz olması gerekmektedir. Kumlama folyolar yapıştıkları yüzeylerdeki en ufak toz parçacıklarını bile gösterirler bu hususlara dikkat ederseniz mutlu bir alışveriş yapmış olursunuz.

Gebze’de Kumlama Folyo Uygulaması Yapan Yerler?

Gebze kumlama folyo ve buzlu cam filmi uygulaması için firmamız PSD Reklam’ı tercih edebilirsiniz. Firmamız hem kumlama folyo satışını yapmakta olup aynı zamanda uygulama işlemlerini de titizlikle yürütmektedir. Yerine keşif ve ölçeklendirme ve projelendirme yaparak sizlere sanal ortamda gerekli doneleri sunarak onayınıza istinaden işleme almaktadır.

Buzlu cam filmi seçeneklerinde sunmuş olduğumuz tüm seçenekleri üretiyor ve uzman ekibimiz ve personelimiz ilşe yerinde uygulamasını gerçekleştiriyoruz. Eğer kumlama folyo talebiniz var ise bizlere iletişim formumuzdan ulaşabilirsiniz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git